Wpisy z tagiem: zrób to sam

czwartek, 16 maja 2013

Pomysłowy sposób na mobilną piaskownicę. Zawsze przeszkadzało mi to, że miejsce zabawy dzieci musi być z góry ustalone, więc pomysł na skrzynkę z kółkami bardzo mi się podoba.

piaskownica

www.nynkekoppejan.blogspot.com

poniedziałek, 27 lutego 2012

Z cyklu: zrób to sam, bardzo prosty sposób na stworzenie matrycy do gry w klasy we własnym domu. Myślę, że bez uszczerbku dla podłogi...

gra w klasy

gra w klasy

www.design-shimmer.blogspot.com

niedziela, 26 września 2010

Kolorowe litery z Zary to uroczy sposób na ozdobienie pokoju malucha. Można jednak zrobic je samemu. Zlecić wycięcie literek z MDF-u odpowiedniej firmie, kupić tkaninę lub paier, okleić i gotowe. Na gładkiej jasnej ścianie, będą grały pierwsza rolę.

literki

literki

literki

literki

literki

www.fewthingsfrommylife.blogspot.com

czwartek, 02 września 2010

Oto sposób na wykorzystanie tego, co jest pod ręką, lub na ręce, albo nawet nodze, chociaż z tym ciężko się pogodzić. Weź raczej nową skarpetę albo jedyną, pozostałą z pary, rękawiczkę i uszyj maskotkę. Miyako Kanamori tworzy coś z niczego, co tak naprawdę może zrobić każda z nas. Ja zrobiłam naprędce misia, bo miałam odpowiedni kolor rękawiczki. Jest dość pokraczny, ma jedno za duże ucho i jedną dłuższą rączkę, ale robiłam to szybko z moją córeczką, by zobaczyć, czy to się da zrobić. Odpowiadam więc: da się! Musze jeszcze przyszyć oczka, albo wyhaftować, choć mnie się bardzo podoba ten miś saute, ale dzieci twierdzą, że mis jest niedokończony, więc jeszcze chwila i będzie już prawdziwym misiem. Książki Happy Gloves, Soc and gloves oraz ostatnia Nui-gurumi można kupić tu.

Miyako Kanamori

Miyako Kanamori

Miyako Kanamori

Miyako Kanamori

www.amazon.com

piątek, 06 sierpnia 2010

Jak samemu stworzyć łóżko-samochód swojemu dziecku? Bardzo prosto: tiuningując (nomenklatura samochodziarzy:)) łóżko dziecięce z Ikei. Można kupić gotowca, ale jest zazwyczaj czerwony, pełen gadżetów i napisów i często drogi. A tu sposób na nie-drogi samochodzik, taki ładny o prostych liniach. W moim ulubionym kolorze-nie kolorze.

łóżko-samochód

www.ohdeedoh.com

wtorek, 11 maja 2010

Przepraszam wszystkich za długie milczenie, ale od prawie dwóch tygodni nie mam stałego internetu, bo gdy się chce zmienić operatora na tańszego to nic nie idzie gładko:(( Jest pewien monopolista na rynku, który łaskawie musi udostępnić łącze i takie tam, mam nadzieję, że już niedługo będę się cieszyć sieciową wolnością. Teraz zaś, korzystając z cudzej uprzejmości, coś, co wpisuje się w obecny majówkowy czas (choć pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu). Grill-zabawka własnej roboty, tzn. nie mojej, a cudzej, ale każdy może sobie taki zrobić z miski, patyczków, paru śrubek i farby. Tylko trzeba przygotować kawał gumowego steku i nasze dzieci mogą grać kolejną "dorosłą" rolę.

grill

elemnty grillaelemnty grillaelemnty grilla

elementy grillaelementy grillaelementy grilla

elementy grillaelementy grillaelementy grilla

www.ohdeedoh.com

poniedziałek, 01 marca 2010

Chyba każdy rodzic ma problem z eksponowaniem dziecięcych prac malarsko-graficzno-rysunkowych. Dzieci rysują tak pięknie i zaskakująco czasem, że wszystko chciałoby się pokazać, ale na to nie starczyłoby nawet hali sportowej. A tu proszę, pomysł na to, jak na niewielkiej stosunkowo przestrzeni zmieścić maksimum rysunków. Zeskanować, zmniejszyć, ułożyć w kompozycję i wydrukować jako plakat. Tutaj trochę to przypomina galerię znaczków, ale twórca na pewno odnajdzie swe dzieło. Właśnie wpadłam na pomysł, że taki zbiór prac plastycznych podaruję moim córkom na 18-te urodziny! A przecież można zrobić to samo z pierwszymi literkami w zeszycie, czy ze świadectwami szkolnymi, czy, zupełnie prozaicznie, ze zdjęciami. Jak kto woli.

Kolekcja prac plastycznych

www.ohdeedoh.com

wtorek, 12 stycznia 2010

Uwielbiam oglądać przemiany czegoś brzydkiego lub starego lub zupełnie nam się niepodobającego. Tutaj zmiana sosnowej komputerowej szafy z IKEI na słodką dziewczęcą garderobę.

Szafa przed i po

Szafa

Szafa cd

www.mayalee-dreams.blogspot.com

O autorze
Follow Majulma on Twitter