RSS
piątek, 24 grudnia 2010

Dziś, świątecznie, odwiedziły mnie dwa renifery. Mam nadzieję, że pozostaną z nami aż do przyszłego roku, bo chyba podobało im się to, co wypisuję na tym skromnym blogu:)

renifer

renifer

♥ A na Święta życzenia dla wszystkich Was, odwiedzających mój kawałek przestrzeni, by rok następny przynosił same spełnienia, by zmiany były tylko na lepsze, a czas działał jedynie na naszą korzyść ♥

szyszka

fot. majulma

sobota, 11 grudnia 2010

Przyszedł dziś do nas zmarznięty ślimak, kolorowy i zaszaliczkowany. Zrobiony ręką mojej pierworodnej. Dzieci są bardzo twórcze, szczególnie własne:))

ślimak

ślimak

fot. majulma

środa, 08 grudnia 2010

Nie przepadam za country, jak pewnie większość nie-Amerykanów, ale te inspiracjące pokoiki w iście amerykańskim stylu bardzo mi się spodobały. Takie to wszystko soczyste, jak zielone to zielone, jak czerwone to czerwone, że hej. Ale oczywiście i jak zwykle z klasą, z niezastąpionego Ohdeedoh.

pokój w stylu amerykańskim

pokój w stylu amerykańskim

pokój w stylu amerykańskim

pokój w stylu amerykańskim

pokój w stylu amerykańskim

www.ohdeedoh.com

niedziela, 28 listopada 2010

Śnieg, śnie, śnieg, a na moim blogu, czysty, jak widok za oknem, pokoik niebiesko-biały, umieszczony jak zwykle z próżnego prześwadczenia, że kiedyś zapanuje ład i porządek w dziecięcym pokoju. I pluszowe misie na koniec tygodnia, w którym obchodziły swoje święto.

błękitny pokój

www.ohdeedoh.com

czwartek, 18 listopada 2010

Dziś klimatyczny pokoik małej istotki. Stylowo-retro-cudny. Mało takich, dopracowanych w szczegółach, widziałam do tej pory. Pastelowe kolory, wyszperane na pchlim targu stare zabawki, miś mamy właścicielki, więc zapewne wiekowy, miękkie cieplutkie tkaniny, mobile ze starych książek. Wszystko to sprawia, że klimat tego pokoju jest niepowtarzalny.

retro pokoik

retro pokoikretro pokoik

retro pokoik

http://www.sadieolive.com/theblog/

www.sadieolive.com

sobota, 13 listopada 2010

Skandynawska prostota i surowość - bardzo w moim stylu, bo nie ma bałaganu. Przynajmniej na zdjęciach;) Niebieski, czy raczej błękit, to kolor chłopięcy, ale dla mnie dodaje tu dziewczęcej delikatności. I dobrze, bo cała reszta bardzo męska, szczególnie te czarne błyszczące krzesełka, jakby zapowiedź przyszłego nawoskowanego atrybutu męskości - samochodu. Cała bliźniacza koncepcja spójna i wysmakowana.... Jak zwykle inspirująca.

pokój chłopięcy

pokój chłopięcy

pokój chłopięcy

pokój chłopięcy

www.bomedbarn.blogspot.com

czwartek, 11 listopada 2010

Pamiętajmy o naszych bohaterach i przekazujmy tę pamięć najmłodszym!

Józef Piłsudski

www.polonistika.upol.cz

Tagi: inne
09:34, majulma
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 listopada 2010

Od ostatniego wpisu minął cały miesiąc. Wiele się przez ten czas zmieniło, bo, jak mawiają najstarsi górale, jedyna stałą jest zmiana. Czasu zaś coraz mniej, bo i zmrok zapada wcześnie. Nic tylko zaszyć się przy kominku z kubkiem gorącego mleka z miodem. A tu ani kominka nie ma, ani miodu nie wolno (jestem na ortodoksyjnej diecie). BU!

Trochę prywaty powyżej, a poniżej tzw. coś z niczego. Kartonowe zwierzaki-cudaki, stworzone myślą i ręką Claude Jeantet. Warto popatrzeć, bo zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i można byłoby coś takiego stworzyć, by dodać oryginalności i niepowtarzalności świątecznemu drzewku.

kartonowe zwierzaki

kartonowe zwierzaki

kartonowe zwierzakikartonowe zwierzaki

kartonowe zwierzakikartonowe zwierzaki

www.atelierdupelican.com

czwartek, 07 października 2010

Moja starsza córka ma w klasie więcej kolegów niż koleżanek i, pomimo tego, że są dość nieletni, testosteron unosi się w powietrzu jak tumany kurzu. To wszystko zaś dzięki, a raczej przez.... piłkę nożną. Grają na lekcjach wuefu, na dodatkowych zajęciach, w przerwach między lekcjami, w czasie deszczu i w palącym słońcu. A jak któraś drużyna przegrywa, pokonani płaczą rzęsistymi łzami. Jak zobaczyłam tę łazienkę wiedziałam, że każdy z kolegów mojej córki zaniemówiłby z wrażenia, gdyby przyszło mu zażyć toalety w tym zielonym piłkarskim raju.

piłkarski pokój

piłkarski pokój

piłkarski pokój

http://www.decopeques.com/

www.decopeques.com

niedziela, 03 października 2010

Urzekły mnie dziś, w ten zimny jak dla mnie, jesienny poranek, zdjęcia duńskiej fotografki Ditte Isager. Taka bajka dla dużych dziewczynek, ale dla małych chyba też. Zasnąć jak królewna w koronach drzew, z dala od wszystkich, w zgodzie z naturą... Rozmarzyłam się, chyba potrzebuję odpoczynku:)

pokój na drzewie

pokój na drzewie

www.ditteisager.dk

Tagi: inne
09:57, majulma
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 września 2010

Kolorowe litery z Zary to uroczy sposób na ozdobienie pokoju malucha. Można jednak zrobic je samemu. Zlecić wycięcie literek z MDF-u odpowiedniej firmie, kupić tkaninę lub paier, okleić i gotowe. Na gładkiej jasnej ścianie, będą grały pierwsza rolę.

literki

literki

literki

literki

literki

www.fewthingsfrommylife.blogspot.com

czwartek, 23 września 2010

Za oknem piękna pogoda, ale przecież już jesień, zaraz będzie zimno i brr, nieprzyjemnie, więc miło będzie napić się ciepłej herbatki. Moje dzieci często podpijają mi moją herbatę, więc mam propozycję dla wszystkich małych miłośników herbatki. Torebki z bursztynowym płynem, ale nie byle jakie, zobaczcie sami. Mój faworyt to rozparty w filiżance hipopotam-luzak. Nawet listopad można przetrwać w takim towarzystwie. Te i inne ciekawe rzeczy można kupić tu: donkey products.

herbatka

herbatka

herbatka

www.donkey-products.com

Tagi: gadżety inne
08:56, majulma
Link Dodaj komentarz »
sobota, 11 września 2010

Jessica Helgerson, amerykańska projektantka, tworzy przepiękne wnętrza, które dostosowane do indywidualnego klienta, mają to, coś, czego często brakuje bezdusznym projektom, nacechowanym obojętnością w stosunku do tych, którzy będą na co dzień obcować z przestrzenią przez Nią wykreowaną. Od razu widać, że projektuje z sercem, mnie zaś urzekł, stworzony prostymi środkami, ale zupełnie magiczny i urzekający, pokój dla dziewczynki autorstwa Jessiki. Tylko gdzie wstawić podwójne łóżko:)?

pokój dziewczynki

www.designspongeonline.com

środa, 08 września 2010

Wszystkiego, co sobie wymarzysz, moja mała, a jednak duża, dziewięcioletnia córeczko. Oby wszystko, co do Ciebie przyjdzie było tylko dobre. Życzę Ci tego i ja i wszyscy, którzy Cię kochają.

Urodzinki Juleńki

dzięki marleinoverakker.com

Tagi: inne
13:32, majulma
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 września 2010

Miśki i inne zwierzaki Amelii mają w sobie jakąś tajemnicę, zero plastiku, disnejowatości, czyli lukru, który można znieść w dawkach minimalnych. Takie malowane obrazki pozostaną na długo w rodzinie, może nawet na parę pokoleń, bo to, choć dla dzieci, ale prawdziwa sztuka jest, a z nią maluchy powinny obcować od maleńkiego.

Miśki

Miśki

Miśki

Pies

www.inameliart.blogspot.com

Tagi: dodatki inne
09:30, majulma
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 września 2010

Nasze psiaki mają właśnie miesiąc. Są cudne, mięciutkie i takie do kochania stworzone. Już niedługo trzeba będzie postanowić, co dalej z nimi (jedna już ma domek zaklepany, w rodzinie, więc będzie można ją odwiedzać, ale reszta, któż to wie). Na razie cieszymy się ich, w sumie mało uciążliwą, obecnością. Trochę brudzą, wiadomo czym:), ale to śladowe ilości, a dywanów brak i nic nie trzeba prać. Cud nad cudy.

Szczeniaki

Szczeniaki

Szczeniaki

Szczeniaki

Szczeniaki

fot. majulma

czwartek, 02 września 2010

Oto sposób na wykorzystanie tego, co jest pod ręką, lub na ręce, albo nawet nodze, chociaż z tym ciężko się pogodzić. Weź raczej nową skarpetę albo jedyną, pozostałą z pary, rękawiczkę i uszyj maskotkę. Miyako Kanamori tworzy coś z niczego, co tak naprawdę może zrobić każda z nas. Ja zrobiłam naprędce misia, bo miałam odpowiedni kolor rękawiczki. Jest dość pokraczny, ma jedno za duże ucho i jedną dłuższą rączkę, ale robiłam to szybko z moją córeczką, by zobaczyć, czy to się da zrobić. Odpowiadam więc: da się! Musze jeszcze przyszyć oczka, albo wyhaftować, choć mnie się bardzo podoba ten miś saute, ale dzieci twierdzą, że mis jest niedokończony, więc jeszcze chwila i będzie już prawdziwym misiem. Książki Happy Gloves, Soc and gloves oraz ostatnia Nui-gurumi można kupić tu.

Miyako Kanamori

Miyako Kanamori

Miyako Kanamori

Miyako Kanamori

www.amazon.com

wtorek, 31 sierpnia 2010

Mała Pola to szczęściara. Czy słońce czy deszcz u niej zawsze gości błękitne niebo z barankami chmurek. Fototapeta gra pierwsze skrzypce, więc reszta jest stonowana. Jasne ściany, blady błękit łóżka, pobielone deski u wezgłowia. I tylko mocno żółty półowalny fragment ściany stał się przeciwwagą dla niebieskości fototapety. W takim pokoju mieszkać może tylko aniołek.

Projekt powstał jakiś czas temu w pokojedladzieci.pl. Projekt Magady Borowiak-Wróblewskiej.

pokój dla cziewczynki

pokój dla cziewczynki

pokój dla cziewczynki

pokój dla cziewczynki

pokój dla cziewczynki

fot. Magda Borowiak-Wróblewska

www.pokojedladzieci.pl

piątek, 27 sierpnia 2010

Przepiękne stylizacje, przepiękne zdjęcia Susanny Vento. Te inspiracje same w sobie są mikro dziełami sztuki. W prostych, wręcz zanurzonych w filozofii zen, wnętrzach podoba mi się wszystko, od kolorów, które nie są kolorami, czyli czerni i bieli, przez wykorzystanie klasycznych ikon dizajnu, jak słoń z Vitry, czy tekturowa kołyska z Green Lullaby, po urocze akcenty, w najsłoneczniejszym kolorze ze wszystkich. Warto zainspirować się tymi stylizacjami, choć, mrużąc oko, wiadomo, że w żadnym pokoju dla dzieci taka konsekwencja nie ostoi się zbyt długo;)

Susanna VentoSusanna Vento

Susanna VentoSusanna Vento

Susanna VentoSusanna Vento 

www.susannavento.fi

Tagi: biel żółty
22:29, majulma
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 sierpnia 2010

Jakże pięknie można przechowywać rzeczy dzieci. Nie zawsze wszystko da się ukryć, a często także nie trzeba. Można ze zwykłego wieszaka zrobić coś oryginalnego, albo z czegoś zwykłego stworzyć nietypowy wieszak na wszechobecne r z e c z y.

wieszak

www.scandinavianretreat.blogspot.com

wieszak

www.brownbutton.blogspot.com

wieszak

www.car-moebel.de

wieszak

www.heathersthompson.typepad.com

wieszaki

www.skonahem.com

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
O autorze
Follow Majulma on Twitter