RSS
wtorek, 01 listopada 2011

Zapewne nie tylko do dziecięcego pokoju, ale taka urocza świnka-rozgałęziacz szczególnie w dziecięcym pokoju bedzie na miejscu. Na razie to prototyp, zapewne wkrótce w każdym domu:)

rozgałęziacz-świnka

rozgałęziacz-świnka

www.artlebedev.com

Tagi: dodatki
17:45, majulma
Link Komentarze (1) »
piątek, 28 października 2011

Czasu na nic nie mam, nawet na podrapanie się w nos. Dziś zaś zamiast czegoś dla dzieci, to coś dla dorosłych, a mianowicie podwaliny domu. Stoją od nie tak dawna. Za chwilę stanie reszta, czyli dom:) Szybko, bo z gotowych ścian.

domek

domek

domek

fot. majulma

21:25, majulma
Link Komentarze (1) »
czwartek, 15 września 2011

Warto promować ciekawe inicjatywy. Poniżej informacje o Panu Maluśkiewiczu. Przyznam, że urzekła mnie nazwa tej pracowni.

Pokoje dziecięce szyte na miarę!
Czy domek na drzewie można przenieść do pokoju, lekcje odrabiać za sterami rakiety, a za półką z książkami mieć sekretne schowki na skarby znalezione w lesie? Można! Marzenia o oryginalnym i pięknym pokoju spełni Pan Maluśkiewicz. Pomoże stworzyć ciekawy projekt, a następnie chętnie wyręczy cię w bieganiu po sklepach, wierceniu dziur i skręcaniu mebli. Kolorowo, oryginalnie, z dobrym wzornictwem ale i praktycznie. Pan Maluśkiewicz wie jak ważne jest aby meble i ściany były łatwe w utrzymaniu czystości, trwałe i bezpieczne, ale jednocześnie pomagały realizować pomysły dzieci.
W ofercie znajdziemy między innymi indywidualny projekt pokoju, mebla, dekoracji, fachową konsultację oraz kilka gotowych propozycji, które Pan Maluśkiewicz dopasuje do pokoju dziecka.


Pan Maluśkiewicz

Pan Maluśkiewicz

Pan Maluśkiewicz

Pan Maluśkiewicz

Pan Maluśkiewicz

www.panmaluskiewicz.pl

środa, 14 września 2011

Jak co roku, 8 września, Julinek obchodzi urodziny. W tym roku dziesiąte. Niesamowite to i cudowne dziecko, samo wymyśliło sposób na tort. Nakazało zakupić 10 babeczek i powkładać w każdą po jednej świeczce. Z sesji pozostało tylko jedno lekko zamazane zdjęcie, ale był wspaniale.

urodziny

fot. majulma

Tagi: inne kuchnia
17:55, majulma
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 września 2011

Taki wrześniowy falstart, bo zamiast od 1 września to od 10 dopiero, ale nowy rok szkolny zaczął się z przytupem. Sprzedaliśmy mieszkanie (prawie), mamy się wyprowadzić do 15 listopada, tylko, że nie mamy dokąd, bo mieszkanie kanadyjskiej ciotki mojego męża podobno zajmuje ktoś inny. Mam się podobno nie martwić:)  A gdzie my to wszystko poupychamy, łącznie ze sobą??!!!! Projekt domu, choć wcześniej wybrany, okazał się przekraczać nasze finansowe możliwości i ze 170 m samego domu zeszliśmy na ok. 100:) I dobrze. W pośpiechu wszystko, by zdążyć z fundamentami, ogrodzeniem, prądem...Brrrr, dobrze, że prawie wszystko na głowie małża.

Ma też być minimalistycznie, ale nagle spodobały nam się koncepcje Katarzyny Kraszewskiej, choć bez marmurów i lamp Artemide, ale kolory i pomysły warte podpatrzenia. Dziś wrzucę coś dla dzieci, choć podoba mi się wszystko, co robi ta projektantka.

Katarzyna Kraszewska

Katarzyna Kraszewska

Katarzyna Kraszewska

Katarzyna Kraszewska

Katarzyna Kraszewska

Katarzyna Kraszewska

www.kraszewska.com.pl

sobota, 20 sierpnia 2011

Inspiracja.... Pokój dla chłopca, spokojny i stonowany w kolorach. Bardzo mi się podoba, oczywiście:)

pokój dla chłopca

pokój dla chłopca

www.stephmodo.com

niedziela, 14 sierpnia 2011

Oj długo nie pisałam, ale wakacje to wakacje, czas wyjazdów, w tym roku trudnych, z powodu rodzinnych strat.

Od dwóch lat już odwiedzamy Kaszuby. Ja uwielbiam morze, ale jedziemy też niżej, w okolice Kartuz i Bytowa. Jako, że pogoda była w zwariowaną kratkę, odwiedzaliśmy różne miejsca. Dziewczynkom spodobał się skansen w Nadolu, ale ja dziś wrzucam zdjęcia z dworu, zapewne z końca XVIII w. z przewspaniałego skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. Ciekawe, że tak wiele się nie zmieniło od przeszło 200 lat. Mówię oczywiście o tych bogatszych, którzy mogli sobie pozwolić na odrobinę luksusu. Stoły, zastawy, biurka.... To samo co i dziś, tylko, że nie z paździerzowej płyty:) Zachwyciła mnie szczególnie kuchnia i spiżarnia, ale, jako że to blog na temat pokoi dziecięcych, parę fotek z bawialni. 

bawialnia

bawialnia

bawialnia

bawialnia

bawialnia

fot. majulma

wtorek, 26 lipca 2011

Wiem, wiem, zdenerwowałam pewnie dzieci, a jeszcze bardziej mamy, ale zaraz sierpień, a potem to co? nieuniknione:) Ja tam, na marginesie, trochę się cieszę, bo to "nie-wiadomo-co-zrobienie-z-dziećmi-w-wakacje" już nam się daje we znaki. Urlopu tylko troszkę, babcie już zmęczone, no i przecież też pracujące, ciotki, klotki i kto tam jeszcze.... Ciężko w obecnych czasach obarczać najbliższych opieką nad swoimi dziećmi. Dlatego, mając na uwadze wszelkie niedogodności roku szkolnego, ale też czekając na ten wrzesień piękny, coś na poprawę humoru i osłodę dziecięcych biurek, czyli pomysł chińskiego projektanta Mike He na utemperowanie nosa złamanej kredce czy ołówkowi. A, skoro nos się skraca, nie wydłuża, temperówka nosi nazwę Prawdomówny Pinokio.

temperówka

temperówka

www.yatzer.com

niedziela, 24 lipca 2011

Poszukujemy dobrego domu dla Gryzi, cudownej suczki, która jednak nie może mieszkać już ze swoją matką (obie to samice Alfa:)). Kochana i wspaniała, cudowna dla dzieci. Urodzona 4 sierpnia 2010 r.

Czeka bardzo na nowego właściciela. Jeśli ktoś z Was chciałby się nią zaopiekować, proszę o kontakt na maila: majulmaa@gmail.com

do oddania mały piesek

do oddania mały piesek

do oddania mały piesek

Tagi: inne
18:22, majulma
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 czerwca 2011

Niektóre rzeczy są tak proste w swej urodzie i funkcji, że człowiek, po czasie, dziwi się, dlaczego sam na to nie wpadł. Na pomysł stworzenia stolika do rysowania wpadła jednak Tian Tang, z pochodzenia Chinka, zamieszkująca Szwecję, bardzo młoda projektantka. Taki prosty pomysł, a wart najwyższego uznania. Zresztą, Jej inne projekty, stworzone za pomocą tego samego klucza, także są warte uwagi. Można je zobaczyć tutaj.

come and draw

www.bkids.typepad.com

niedziela, 19 czerwca 2011

Trochę prywaty, ale zachwyciły mnie te dwie sowy w wykonaniu sześciolatki: Pani i Pan Sowa. Prostota i urok niczym niezmanierowanej wyobraźni...

sowa Martynki

sowa Martynki

rys. Martynka

Tagi: inne
20:33, majulma
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 czerwca 2011

Moja młodsza córka załapała się na dwa lata uczęszczania do nowego przedszkola, tzn. przedszkole jest stare, tzw. trzynastka:), ale budynek nowy, nowoczesny i w sumie ładny, ale to, co można zobaczyć, niestety zazwyczaj w innych krajach, to zupełnie inna bajka. Tak, jak tutaj.

przedszkole

przedszkole

przedszkole

przedszkole

przedszkole

przedszkole

www.archdaily.com

Tagi: inne
22:57, majulma
Link Komentarze (1) »
niedziela, 29 maja 2011

Nie jest to wprawdzie pokój dziecka, ale tak trochę wygląda, przez te mega-grochy. Nie jest to też pokój w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo jest to przerobiona przyczepa, taka amerykańska lśniąca stalą z zewnątrz (chciałabym taką, nie ukrywam). Jako, że jestem na etapie poszukiwania jakiejś przyczepy, czy może domku holenderskiego na działkę dla mojej Mamy, szukam inspiracji, jak przerobić tę, zazwyczaj, paskudną przestrzeń. Moja Mama zapewne nie dałaby rady w takim monochromatycznym wnętrzu, ale dzieci płci żeńskiej są zachwycone.

przyczepa w groszki

www.fifimandirac.com

niedziela, 15 maja 2011

Nasza młodsza córka ma 6 lat. Wydaje nam się małym dzidziusiem, pewnie przez kontrast ze swoją straszą o prawie 4 lata siostrą. Wciąż mnie fascynuje to, że dzieci są tak twórcze, ciągle muszą coś gdzieś jakoś tworzyć. Martysia przyszła do mnie i powiedziała, że narysowała stworka, ale że na ręce i że taki piękny, dlatego to tu dziś utrwalam. Mały cud, który śpi tu koło mnie:) Największy cud świata, o czym wie każdy rodzic, czyż nie...?

stworek

stworek

fot.majulma

sobota, 14 maja 2011

Dobrze, że projektanci robią także coś dla dzieci. Jako, że pewnie każdy ma zestaw drewnianych wagoników z IKEi (my mamy), spodobał nam się ten stolik, zaprojektowany przez Tomma Velthuisa. Najpierw spodobał się mi, a potem dziewczynki zakrzyknęły chórem, że One chcą taki, bardzo, bardzo, więc dzieciom też się podoba:) 

stolik dla dzieci

stolik dla dzieci

www.minordetails.typepad.com

wtorek, 03 maja 2011

Mało piszę, czasu mało, pracy dużo, a jeszcze jakieś takie smutne dni i ciśnienie chyba niekorzystne:(, bo spać mi się chce non stop. Oczekiwanie też wciąż na kogoś, kto kupi nasze mieszkanie, byśmy wreszcie mogli zacząć budowę wymarzonego domu. A tu na razie cisza i nikt i nic. Oj, jak my się męczymy tym czekaniem

Na poprawę humoru pokój Paoli. Został "ubrany" w słodkie, może aż za słodkie kolory (nie dla mnie:)). Róż to róż, kolor, który uwielbiam, ale żółć do tego najżółtsza na świecie... Mniam! I ta piękna pościel, którą można kupić tu.

pokój dziewczynki

pokój dziewczynki

pokój dziewczynki

www.decor8blog.com

piątek, 22 kwietnia 2011

Trochę humoru w ten, dla chrześcijan, najsmutniejszy dzień w roku. Choć zapowiedź zmartwychwstania daje nadzieję. Jako, że dzieci, raczej wszystkie lub większość, lubią ozdabiać jajka w skorupkach, dziś trochę inaczej, bo jajka bez skorupek, a też ciekawie zaprezentowane.

jajka wielkanocne

jajka wielkanocne

jajka wielkanocne

jajka wielkanocne

www.annathered.com

www.athome.kimvallee.com

www.eyecandy.nanakaze.net

poniedziałek, 04 kwietnia 2011

Różowy torcik był dla mnie, a dziś, choć nie jestem fanką Gwiezdnych wojen, super foramki do ciasteczek. Podoba mi się to, że są bardzo dokładne i oddają z detalami paszcze i maski postaci ze Starwarsów. Szczególnie zą, gdy zostaną polukrowane, mniam....

gwiezdne wojny

gwiezdne wojny

gwiezdne wojny

www.williams-sonoma.com

Tagi: gadżety
21:59, majulma
Link Komentarze (2) »
piątek, 01 kwietnia 2011

Tak właśnie jest, to nie prima aprilis. Od początku, jak żyję, obchodzę je 1 kwietnia. Postanowiłam zażyczyć sobie, jak Tygrysek, przyjaciel Puchatka, zażyczyć sobie..., zażyczyć sobie..... WSZYSTKIEGO!!!!!!!

A jutro już znów zwykły dzień.

tort urodzinowy

www.design-goods.blogspot.com

Tagi: inne
16:51, majulma
Link Komentarze (4) »
niedziela, 27 marca 2011

tym razem obłożona z dwóch stron córkami, które liżą lizaki bardzo pachnące jakimiś owocami lasu. Przed nami zaś stoi pies, który czyha na ewentualny upadek lizaka. Błogostan znikł gdzieś w zeszłym tygodniu. Dla poprawy nastroju więc dwie stylizacje, które, choć bardzo różne, bazują na świetnym dizajnie, choćby z IKEI:)

pokoje dla dzieci

pokoje dla dzieci

pokoje dla dzieci

pokoje dla dzieci

www.homelife.com.au

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
O autorze
Follow Majulma on Twitter