RSS
niedziela, 02 grudnia 2012

Piękny spokojny, bo monochromatyczny pokój dziewczynki. Monochromatyczny byłby, gdyby nie dodatek soczysteg żółtego. Bardzo żółtego. Podziwiam konsekwencję, bo nawet globus jest żółty.

żółty pokój

żółty pokój

żółty pokój

żółty pokój

www.babyspace.net.au

niedziela, 25 listopada 2012

Pokój młodszej córki nie wygląda tak jak na obrazku poniżej, ale podobnie. Postanowiłam sprawdzić, jak trudno, lub też łatwo, projektowac w sketchupie. Myślę, że to dość proste, ale te dwa rzuty w perspektywie to taka zabawa. Chciałabym to robic na poważnie, przymierzam się...:) Praca na etacie, na takim etacie, jak mój, nie daje ani satysfakcji zawodowej ani finansowej. Szukam pracy w domu, szukam pasji. Wierzę, że znajdę:)

pokój w Sketchupie

pokój w Sketchupie

rys. majulma

Tagi: inne mój dom
21:11, majulma
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 września 2012

Oj dzieje się. Na nic czasu nie ma:( Moja duża dziewczynka musiała zostać w starej szkole, ale mała poszła do pierwszej klasy już do nowej, pięknej i nowoczesnej. Szkoda, że nie ma piątych klas.

szkoła w Książenicach

szkoła w Książenicach

szkoła w Książenicach

szkoła w Książenicach

szkoła w Książenicach

www.grodzisk.pl

www.infogrodzisk.pl

Tagi: inne
10:34, majulma
Link Komentarze (2) »
piątek, 10 sierpnia 2012

Nie mogłam się dziś powstrzymać i wyszłam w kaloszach na swoje włości, by strzelić kilka fotek mojej łąki w lesie, w porannym słońcu. Szczególnie miłe dla mego oka zdjęcia przedstawiają wyhodowane przeze mnie, z nasionek, rzodkiewki (nadmienię, że nigdy nic nie wyhodowałam, więc sukces to ogromny).

poranek

poranek

poranek

poranek

poranek

fot. majulma

środa, 08 sierpnia 2012

Nic dodać, nic ująć. Albo się różowy i pochodne lubi bardzo, albo nie. Ja bardzo lubię, choć teraz uwielbiam też inne kolorki.

różowy pokój
różowy pokój

różowy pokój

różowy pokój

różowy pokój

różowy pokój

różowy pokój

różowy pokój

www.signroom.com

www.pepperdesignblog.com

www.housebeautiful.com

niedziela, 29 lipca 2012

Już po północy, więc nie dzisiejszy, a wczorajszy dzień pełen wrażeń. Najpierw pałac w Nieborowie, potem jaszczurka zwinka wkradająca się do domu, samolot, potem balon nad nami, lądujący gdzieś w pobliżu... Kiedyś nie było tak ciekawie.

 

Nieborów

Z tyłu pałac w Nieborowie

platan

platan

Najstarszy platan w Polsce

samolot

Chyba wojskowy samolot nad naszymi głowami

balon

balon

Balon nad naszym domem

zwinka

zwinka

zwinka

Jaka to jaszczurka zagląda przez okno? Dobrze, że Ciocia Ania zostawiła nam odpowiednie pomoce naukowe:)

fot. majulma

środa, 18 lipca 2012

Wczoraj tęcza, przedwczoraj tęcza, przed-przedwczoraj tęcza... Jak dziś nie będzie tęczy, będę się czuła dziwnie. Widok z okien tzw. salonu.

tęcza

tęcza

tęcza

fot. majulma

wtorek, 17 lipca 2012

Miałam wrzucić zdjęcia naszego nowego domu, ale dziś akurat mam podły humorek. Niestety, okazuje się, że w moim przypadku powiedzenie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" jest zupełnie zasadne. Mieszkanie w domu ma plusy, które na razie przesłania mi natłok minusów. Nie jest tak, jakby się chciało, a inaczej być nie może. Ostatnie upały dały nam się we znaki, gorąc, niestety także w domu, muchy, wszędzie muchy, piasek z klepiska przed domem, bo na razie kostka to marzenie. Biała płytka w całym domu...porażka, cały czas brudna. Upał, a za chwilę deszcz, więc niemiłosiernie brudne, wielkie na dodatek, okna. Oj, narzekania wiele.

Ale poza tym cisza, spokój, przestrzenie za oknem, zieleń, która aż bije po oczach, na horyzoncie konie sąsiada, gra w kometkę, pieczenie ciast w piekarniku na wysokości wzroku i takie piękne robaczki, jak te poniżej. Moja ulubiona to, chyba biedronka, która dostosowała się kolorem do stylowego krzesełka firmy Magis.

konik

robaczek

krzesełko Magis

krzesełko z biedronką

fot. majulma

niedziela, 08 lipca 2012

Od ponad 2 miesięcy mieszkamy w nowym domu. Ciężko powiedzieć, jak jest i cudownie i strasznie jednocześnie. Właśnie teraz grzmi i błyska, jak chyba wszędzie tego lata. W bloku wydawało się bezpieczniej i pełno tam ludzi, więc jakby co wszystko rozkłada się na parę rodzin. Tutaj jesteśmy tylko my sami.

Dom oczywiście nie jest na 100% taki, jaki miał być, ale to chyba normalne, że człowiek nigdy nie może czuć się zaspokojony. Jedna zaś z największych pomyłek to łazienka dziewczynek łamana nałazienkę gości. Szukam więc inspiracji, by coś z nią zrobić. Natrafiłam na to ciekawe wnętrze, nie koniecznie tylko dla dzieci, ale takie odważne, jednocześnie zrobione na luzie i, podpatrując pomysł na umywalki, zapewne za niewielkie pieniądze.

łazienka dziecięca

www.atlantahomesmag.com

Tagi: drewno
23:28, majulma
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 maja 2012

Na świecie prawie upał, ale ja, jak klasyczna matka-kwoka, lubię mieć pewność, że moim dzieciom jest ciepło... A tak w ogóle to mnie zachwyciły te czapko-rękawiczko-szale, może przez to, że teraz obcujemy z przyrodą bezpośrednio i będziemy pewnie musieli wtapiać się w otoczenie, a to za sprawą przeprowadzki do domu, który stoi praktycznie w lesie... Chciałam coś pokazać, ale zgubiłam swój aparat i nijak nie mogę go odnaleźć. Pewnie jest w którymś z pudeł, ale w którym?:)

Jak znajdę aparat, to zrobię zdjęcia i poopowiadam trochę, jak się żyje w tak pięknym miejscu.

A na razie, na niedługą zimę, ciepłe wdzianko.

czapka dla dziecka

 

czapka dla dziewczynki

czapka dla dziewczynki

czapka dla chłopca

czapka dla chłopca

czapka dla chłopca

www.spirithoodskids.com

Tagi: inne
09:15, majulma
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 kwietnia 2012

Dziś moje urodziny, jak co rok:) Już się kończą, całe szczęście, bo jakiś dzień nie taki. A propos tortu, świeczek, to te widelce do świeczek przydałyby się na moim torcie...

świeczki urodzinowe

www.asubtlerevelry.com

Tagi: gadżety
22:28, majulma
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 27 lutego 2012

Z cyklu: zrób to sam, bardzo prosty sposób na stworzenie matrycy do gry w klasy we własnym domu. Myślę, że bez uszczerbku dla podłogi...

gra w klasy

gra w klasy

www.design-shimmer.blogspot.com

niedziela, 26 lutego 2012

Ostatnio obrodziło w pobliżu w przyszłe matki, więc szukam alternatywnych pokoi dla maluteńkich maluszków. Nie różowo-niebiesko-żółto-morelowych, a np. tak jak poniżej, czarnych. Ten kolor, nie-kolor to szyk... Pewnie bardziej podoba się dorosłym niż dzieciom, ale kto wie, kto wie...

dla maluszka

dla maluszka

dla maluszka

dla maluszka

www.babyspace.net.au

Tagi: czerń
15:43, majulma
Link Komentarze (1) »
wtorek, 07 lutego 2012

Może to dziwne, ale pamiętam jak się bawiłam jako dziecko w tę, w sumie prostą zabawę, i nawet to lubiłam. Dziś uroczy balonik-lampa. Znów w romantycznym nastroju:) Dzieciom zapewne się spodoba, ale wymyślili to dorośli z Estiluz. Zapewne z tęsknoty za Nibylandią.

lampa balon

lampa balon

lampa balon

www.freshome.com

Tagi: gadżety inne
09:20, majulma
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 06 lutego 2012

Chciałam zrobić dziewczynkom siedzisko pod oknem. Takie to romantyczne, ale czy potrzebne? Dzieci się zapaliły, a ja nie wiem, nie wiem....

siedzisko pod oknem

www.mamaizonabyc.blogspot.com

siedzisko pod oknem

siedzisko pod oknem

siedzisko pod oknem

siedzisko pod oknem

www.thebooandtheboy.com

czwartek, 26 stycznia 2012

Moja młodsza córka wciąż zachwyca mnie tym, że rysuje bez strachu i nie myśli jak postawić kreskę, by się podobało, tylko ją po prostu stawia. Dzieci twórcze są, a potem przychodzi szkoła i kończy się spontaniczność:(

Królik Martyny

rys. Martynka

Tagi: inne
09:21, majulma
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 stycznia 2012

W związku z brakiem nastroju wrzucam parę zdjęć dla starszej córki, która chce mieć czekoladowe ściany. Robię to chyba dla siebie, by się przekonać do brązów, których raczej nie lubię, ale w Jej pokoju może mieć ścianę, jaką chce. Młodsza nie może się zdecydować, co chce. Będziemy szukać inspiracji.

brązowy pokój dziecka

www.worlddesigns.org

brązowy pokój dziecka

www.beholdthefrippery.blogspot.com

brązowy pokój

www.housetohome.co.uk

brązowy pokój dziecka

www.niahome.com

brązowy pokój dziecka

www.madformidcentury.com

środa, 11 stycznia 2012

Moje córki będą miały za chwilę dwa oddzielne pokoje, ale szukam inspiracji i znalazłam bezpretensjonalne, proste i lekkie w wyrazie wnętrze - oaza dwóch dziewczynek. Wszystko na tle bieli. Tak ma być u nas...

pokój dla dwójki

pokój dla dwójki

pokój dla dwójki

pokój dla dwójki

pokój dla dwójki

www.carolinebriel.com

sobota, 31 grudnia 2011

Wszyscy mówią o przyszłorocznym, czyli jutrzejszym kryzysie. Strach pomyśleć, co będzie, ale ja z nadzieją życzę wszystkim bardzo dobrego roku, w makro i mikro skali. Sobie zaś i moim najbliższym, szybkiego zamieszkania w domku, którego zdjęcia poniżej. Mały ale własny:)

dom

22 listopada - przyjechał dom

dom

ustawianie ścian

dom

22 grudnia - dom stoi

dom

na wiosnę zmieni kolor z zewnątrz, na razie za zimno, za mokro...

dom

:)

widok z okna

widok z okna - tak było 22 grudnia, za dwa dni już nic z tego nie zostało

fot. majulma

środa, 14 grudnia 2011

Już chyba mam za duże dzieci na taką rozwojową półko-zabawkę, ale bardzo mi się spodobała ta interaktywna, jak gdyby, ścianka, zaprojektowana przez Vanesę Moreno, która dzięki ruchomym szpilkom, zakończonym krążkami dla bezpieczeństwa dzieci, może stać się albo zabawką, albo regalikiem na podręczne rzeczy. Można dowolnie kształtować jej trójwymiarową bryłę. Poręczna, pomysłowa, twórcza i ciekawa idea.

ścianka dla dziecka

ścianka w pokoju dziecka

www.ooomydesign.tumblr.com

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
O autorze
Follow Majulma on Twitter