RSS
wtorek, 31 sierpnia 2010

Mała Pola to szczęściara. Czy słońce czy deszcz u niej zawsze gości błękitne niebo z barankami chmurek. Fototapeta gra pierwsze skrzypce, więc reszta jest stonowana. Jasne ściany, blady błękit łóżka, pobielone deski u wezgłowia. I tylko mocno żółty półowalny fragment ściany stał się przeciwwagą dla niebieskości fototapety. W takim pokoju mieszkać może tylko aniołek.

Projekt powstał jakiś czas temu w pokojedladzieci.pl. Projekt Magady Borowiak-Wróblewskiej.

pokój dla cziewczynki

pokój dla cziewczynki

pokój dla cziewczynki

pokój dla cziewczynki

pokój dla cziewczynki

fot. Magda Borowiak-Wróblewska

www.pokojedladzieci.pl

piątek, 27 sierpnia 2010

Przepiękne stylizacje, przepiękne zdjęcia Susanny Vento. Te inspiracje same w sobie są mikro dziełami sztuki. W prostych, wręcz zanurzonych w filozofii zen, wnętrzach podoba mi się wszystko, od kolorów, które nie są kolorami, czyli czerni i bieli, przez wykorzystanie klasycznych ikon dizajnu, jak słoń z Vitry, czy tekturowa kołyska z Green Lullaby, po urocze akcenty, w najsłoneczniejszym kolorze ze wszystkich. Warto zainspirować się tymi stylizacjami, choć, mrużąc oko, wiadomo, że w żadnym pokoju dla dzieci taka konsekwencja nie ostoi się zbyt długo;)

Susanna VentoSusanna Vento

Susanna VentoSusanna Vento

Susanna VentoSusanna Vento 

www.susannavento.fi

Tagi: biel żółty
22:29, majulma
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 sierpnia 2010

Jakże pięknie można przechowywać rzeczy dzieci. Nie zawsze wszystko da się ukryć, a często także nie trzeba. Można ze zwykłego wieszaka zrobić coś oryginalnego, albo z czegoś zwykłego stworzyć nietypowy wieszak na wszechobecne r z e c z y.

wieszak

www.scandinavianretreat.blogspot.com

wieszak

www.brownbutton.blogspot.com

wieszak

www.car-moebel.de

wieszak

www.heathersthompson.typepad.com

wieszaki

www.skonahem.com

niedziela, 15 sierpnia 2010

Po japońsku Otete&Anyo oznacza właśnie Rączka&Stópka i jest nazwą oryginalnych stempli, które są odbiciem ręki i stopy naszego maleństwa. Jeśli tylko prześlemy firmie Rezon odbicie w tuszu rączki lub stopy dziecka powstanie, na podstawie wzoru jedyny i niepowtarzalny stempelek, który zachowa na zawsze to, co uleci i zniknie za chwilę, o czym wie każdy rodzic.

Gdybym mogła cofnąć czas, zrobiłabym stempelki moim małym córeczkom, które już mają stopiszcza i rączyska i zachowałabym je do ich osiemnastych urodzin. Taki prezent dla prawie dorosłej osoby to dopiero niespodzianka. Sama chciałabym zostać obdarowana czymś takim:)

Otete&Anyo

Otete&Anyo

Otete&Anyo Otete&Anyo

www.otetetoanyo.com

Tagi: gadżety inne
11:39, majulma
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 sierpnia 2010

Dopiero teraz wrzucam zdjęcia dzieci (a jakże!) naszej suczki. Urodziły się 4 sierpnia. Ślepe i głuche, na razie jedzą i śpią, jak wszystkie ssaki, szczególnie niektóre naczelne;). Nowe życie - to banał, ale prawdziwy - to cud nad cudami. Każda z nich, bo to trzy dziewczyny, mają już osobowość, psią oczywiście, ale zawsze: jedna jest śpiochem, druga dość umiarkowana, a trzecia to klasyczna samica alfa, wychodzi już z kojca, je za trzy (to ta łaciata). Co to będzie, jak zaczną biegać?! Na razie nie wyobrażam sobie tego, bo i po co. Co ma być to będzie, a my na szczęście nie mamy dywanów.

 Szczeniaki

Szczeniaki

Szczeniaki

Szczeniaki

Szczeniaki z matką

Szczeniaki

Szczeniaki

fot. majulma

12:29, majulma
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 09 sierpnia 2010

Siedzę sobie w rozgrzanym pokoju, myślę, że do końca lata już bliżej niż dalej, bo dla mnie wrzesień to już przedsmak jesieni i myślę sobie, jak tu poprawić sobie humor z rana. I nagle natrafiam na te chyba pyszne, a na pewno przepiękne wakacyjne desery i już wiem, że lato trwa cały rok, jeśli tylko na to przyzwolimy. Moje dzieci, jak zwykle zachwycone, zmuszają mnie do zrobienia, któregoś z tych pysznych ciast, ale ja sie nie dam. To ponad moje kulinarne i manualne zdolności. Ale popatrzeć miło i smaczno.

plażowe klapeczki do schrupania

 Tort dla dzieci

Słodki wąż

Ciasto piaskowe

Tort nurek

www.familyfun.go.com

Tagi: kuchnia
10:25, majulma
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 sierpnia 2010

Jak samemu stworzyć łóżko-samochód swojemu dziecku? Bardzo prosto: tiuningując (nomenklatura samochodziarzy:)) łóżko dziecięce z Ikei. Można kupić gotowca, ale jest zazwyczaj czerwony, pełen gadżetów i napisów i często drogi. A tu sposób na nie-drogi samochodzik, taki ładny o prostych liniach. W moim ulubionym kolorze-nie kolorze.

łóżko-samochód

www.ohdeedoh.com

O autorze
Follow Majulma on Twitter