RSS
sobota, 31 lipca 2010

Jesteśmy w połowie wakacji i na chwilkę w domu. Byliśmy na Kaszubach (taka dygresja, oczywista zresztą, że Polska to piękny kraj). Teraz, choć pada wyruszamy do najpiękniejszego miasteczka w Małopolsce. Najpiękniejsze, bo to kraina mojego dzieciństwa. Na Pomorzu było pięknie, cicho, słonecznie i ciepło, Małopolska wita nas deszczem, ale to nic, może będą grzyby. Ja z tych, co lubią zbierać leśne dobra. W kaszubskich lasach było tyle jagód, prawie wielkości aronii, że zjedliśmy ich chyba z  pięć kilo przez czas naszego pobytu. Dopiero później wyczytałam, że okolice Bytowa, Kartuz to jagodowe eldorado. Gdyby tylko można było legalnie używać zbieraczki do jagód, którą zresztą wiedzieliśmy w muzeum na zamku w Bytowie, plecy by mniej bolały. Ale to nie jest podobno  legalne. Na koniec musiałam pojechać nad morze, zbyt blisko, by z tego rezygnować i po ucieczce z wypchanej do granic możliwości, Łeby odnaleźliśmy przecudną plażę w Stilo. Polecam! Parę zdjęć z naszego wyjazdu. Miłych wakacji:)

zamek w Bytowie

ważka

Kamień

Błękitne niebo

Nenufar

fot. majulma

sobota, 10 lipca 2010

Jakoś tak mało regularnie pojawiają się moje wpisy na blogu, ale praca okołoarchitektoniczna w wakacje to standard. Wszyscy chcieliby zrobić remont (szczególnie dziecięcego pokoju:)) w tym czasie. To zrozumiałe, ale nie dajemy już rady. Każda z nas dwóch podpiera się już nosem, a gdy mówimy, że najblizszy termin naszej ingerencji w przestrzeń to wrzesień to lament i rwanie włosów z głowy. Dla nas to niby dobrze, ale ciężko odmawiać, gdy ktoś bardzo, bardzo chce. Dlatego dziś bez zbędnych słów zdjęcia pokoju małej Jacindy, połączonego z pokojem mamy i taty. Prosto, czysto, z klasą i te alter ego, chyba mopsa, nie znam się, na ścianie. Dla mnie bomba!

pokój Jacindy

pokój Jacindy

pokój Jacindy

pokój Jacindy

www.ohdeedoh.com

niedziela, 04 lipca 2010

Jestem z pokolenia, który wie, co to książka. Uwielbiam książki, nic się nie zmieniło, a prócz tych do czytania, kocham też te do oglądania, szczególnie ładnych wnętrz. Anita Kaushal, projektantka wnętrz, dizajnerka i po prostu estetka pokazała parę dziecięcych pokoi w swojej lajfstajlowej książce FamilyLifestalHome (jest jeszcze FamilyLifestalTravel). Wybrałam niektóre zdjęcia z tej książki, których autorką jest Penny Wincer.

Home

Home

Home

Home

Home

Home

Home

www.anitakaushal.com

O autorze
Follow Majulma on Twitter