RSS
czwartek, 24 lutego 2011

Moje córki znalazły u swojej prababci książeczkę z wierszami Brzechwy i rysunkiami Franciszki Themerson. Nie mogłam się oprzeć, by Wam tego nie pokazać. Przepiękne rysunki, prosta kreska. Julka i Martynka od razu wyczuły, że coś w tym jest, choć są wielce nieletnie. I lubią Brzechwy wiersze, ja zresztą także. Na podstawie pierwszego wydania z 1945, wydane przez "Czytelnika".

Brzechwa

Brzechwa

Brzechwa

Brzechwa

Tagi: inne
21:23, majulma
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 21 lutego 2011

Wiem, że najgorszy dzień roku już był w styczniu, ale dziś czułam się źle, niedobrze, okropnie, beznadziejnie, fatalnie, bez sensu.... Rzadko mi się zdarza takie coś, wręcz nigdy, ale dziś to strasznie, że aż strach. Muszę tu wrzucić, na poprawę humoru, naszą domową "mapę świata", czyli podbrzusze małego psa, który już urósł. No, czyż nie jest urocza? Jak kot ze Shreka. Od razu lepiej:)

szczeniak

fot. majulma

Tagi: zwierzaki
22:29, majulma
Link Komentarze (3) »
środa, 16 lutego 2011

Sarah Richardson to wielce uzdolniona projektantka. Wie o tym każdy, kto namiętnie ogląda Domo, na przykład ja:) Pokoiki dla dzieci w Jej wydaniu to mini-perełki. Cuda.

Sarah Richardson

Sarah Richardson

Sarah Richardson

Sarah Richardson

Sarah Richardson

Sarah Richardson

www.sarahrichardsondesign.com

czwartek, 10 lutego 2011

Juz chyba nie raz pisałam i prezentowałam zdjęcia pluszowych główek zawieszonych na ścianie. Nie uznaję główek prawdziwych. Niby jem mięso, ale zabijać dla przyjemności to chyba raczej nie. Ale takie, z przymrużeniem oka, zastosowane bardzo mi się podobają. Piękne zdjęcie Louis Lemaire.

pluszaki

www.decor8blog.com

Tagi: Przytulaki
20:03, majulma
Link Komentarze (5) »
wtorek, 08 lutego 2011

Pokoik dość mocno skandynawski. Proste linie, proste kształty, ale jak dla mnie podłoga jest za zimna. W związku z własnymi dziećmi mam dwie obsesje: żeby były czyste i żeby im było ciepło. Gdyby zamieszkały w tym pokoju, czułabym, że wciąż im zimno. Brrr... Lecz ogólnie podoba mi się dlatego też zamieszczam.

skandynawski pokoik

skandynawski pokoik

skandynawski pokoik

skandynawski pokoik

www.norskeinteriorblogger.blogspot.com

sobota, 05 lutego 2011

Cóż za uroczy mały pokoik dla dwóch uroczych zapewne dziewczynek. Mnie rozczuliła zabawka z dzieciństwa, miałam identyczną bańkę-wstańkę, jak ta ze zdjęcia trzeciego. Gdzie teraz jest, nie wiadomo.

pokój dziecięcy

pokój dziecięcy

pokój dziecięcy

www.finelittleday.com

piątek, 04 lutego 2011

Dobrze dobrana, estetyczna i ładnie wyglądająca, pościel, może stanowić ważny element wystroju pokoju dziecięcego. W zależności od charakteru przestrzeni, może rozjaśniać pomieszczenie lub też  być jego kluczowym elementem. Ważna jest również wygoda takich kompletów. W zależności od użytego do jej produkcji materiału, pościel może chłodzić (np. satyna) bądź też ogrzewać (np. bawełna).

Pościel dla dzieci - jasna

Pościel jasna, pastelowa czy nawet zupełnie biała, szczególnie polecana jest do pokoi dziecięcych, projektowanych w barwach zdecydowanych, wyrazistych. Wówczas będzie ona stanowić swego rodzaju element rozjaśniający przestrzeń. Bielizna pościelowa w kolorach dobranych do tych, które dominują w pokoju, stworzą wnętrze monochromatyczne, spokojne, ale jednocześnie mogące wydawać się zbyt przesłodzone i dające wrażenie monotonni.

pościel dla dzieci

Pościel dla dzieci – ciemniejsza

W momencie, kiedy pragniesz wprowadzić do dziecięcej sypialni nieco wyrazistości, dobrym rozwiązaniem będzie zakup pościeli w ciemniejszej kolorystyce. Sprawdzi się ona również w przypadku, kiedy łóżko gra  główną rolę w dziecięcym pokoju..


pościel dla dzieci

W okresie zimowym, w celu zapewnienia dziecku odpowiedniej ochrony, warto – oprócz pościeli – wyposażyć się w śpiworki dla dzieci. Podobnie jak bielizna pościelowa, są one dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Zasada ich komponowania z wnętrzem pokoju jest taka sama, jak w wypadku pościeli. Pamiętaj jednak, że samodzielny śpiworek – z racji na swój niewielki rozmiar – raczej nie będzie w stanie stać się centralnym elementem wystroju pokoju.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele, różnego rodzaju modeli pościeli. Wybierając dany zestaw starajmy się dobrze określić nasze wymagania i potrzeby, jak i końcowy efekt który chcemy uzyskać. W ten sposób uzyskamy pewność, że kupiony towar spełni nasze oczekiwania.  

popościel dla dzieci

Tagi: dodatki
19:19, majulma
Link Dodaj komentarz »
O autorze
Follow Majulma on Twitter