RSS
czwartek, 28 stycznia 2010

Mam dwie córki, więc bliżej mi do koronkowo-różowo-słodziutkich stylizacji, ale czasem chciałabym, żeby było w ich pokoju ciut surowiej, bez tego natłoku barw i przedmiotów. Nie wiem, czy poniższe zdjęcia pokazują rzeczywistość. Nie wierzę, że można utrzymać w dziecięcym pokoju aż taką dyscyplinę, ale może..., któż to wie. Życzyłabym sobie takiej konsekwencji nawet w "dorosłej" przestrzeni.

Pokój małego chłopca

Pokój małego chłopca

wwwjojosroom.blogspot.com

piątek, 22 stycznia 2010

Pomysł na ściankę, która oddzieli przestrzenie dwojga dzieci, mieszkających w jednym pokoju. Przydałaby się w niejednym dziecięcym pokoju, choć sama ścianka potrzebuje przestrzeni. Można ją jednak składać z mniejszych elementów i dopasować do zastanej przestrzeni. Mieści w sobie wiele funkcji: łóżko, biurko, półki schowki, przestrzeń do zabawy, a wszystko podzielone na pół. Świetny projekt duetu z h2o architectes.

Strona starszaka

Ścianka działowa

Ścianka działowa

Ścianka działowa

i malucha

Ścianka działowa

Ścianka działowa

ścianka działowa

Jak to jest zrobione

Przekrój ścianki działowej

Przekrój ścianki działowej

Przekrój ścianki działowej

www.h2oarchitectes.com

 

23:02, majulma
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 stycznia 2010

Takie pokoje podobają mi się najbardziej. Takie tapety....Oh, nie ma co więcej dodawać.

Tapeta cienie

Tapeta dinozaur i mały chłopiec

A ta jest przewspaniała. Te zarysowane szkielety, nic strasznego, ale też nie dziecinnie.

Tapeta zwierzęce szkielety

Tapeta szkielety zbliżenie

www.paperboywallpaper.co.uk

 

wtorek, 12 stycznia 2010

Uwielbiam oglądać przemiany czegoś brzydkiego lub starego lub zupełnie nam się niepodobającego. Tutaj zmiana sosnowej komputerowej szafy z IKEI na słodką dziewczęcą garderobę.

Szafa przed i po

Szafa

Szafa cd

www.mayalee-dreams.blogspot.com

poniedziałek, 11 stycznia 2010

Ten znamienny cytat z kultowego serialu mojej wczesnej młodości zapowiadał coś mrocznego. Te sówki-poduszki, zaprojektowane przez Hilary Cosgrove, są przyjazne i zwyczajnie udomowione. Obowiązkowy prezent dla każdego nie-Mugola:) Przy okazji, mogę się silić na oryginalność i niezależność, że Harry P. jest be, ale ja tak tego nie odbieram. Sama, jako dziecko, zaczytywałam się w Marry Poppins i Pożyczalskich, bardzo mi się takie książki wtedy podobały, nie dziwię się więc, że dzieci uwielbiają Harrego. No, marketingu trochę ciut za dużo, ale takie czasy).

Sówki w kupie

Sowie trio

Mała sowa

www.nakedsewing.blogspot.com

piątek, 08 stycznia 2010

Moja córeczka, taka ciut nostalgiczna. Właśnie taka, jaka jest w życiu. Niby dziecko, a dorosła. Lubię to zdjęcie, bo nie jest nachalne, nie ma na nim uśmiechów do obiektywu i specjalnie spreparowanych min. Nie wiadomo, na co patrzy mały człowiek, o czym myśli, w jakim jest nastroju. Każdy może widzieć coś innego. Ja widzę jakieś nieuchwytne coś, czego nie umiem nazwać żadnym słowem.

Morze

fot. majulma

czwartek, 07 stycznia 2010

Nie mogłam się postrzymać. Tutaj coś, co bardzo mi się podoba, a zaprojektowane zostało przez moją koleżankę Magdę Borowiak-Wróblewską. Naklejki, które poniżej, to oferta dla (nie)grzecznych panienek. Choć w odcieniach różu, to nie infantylne. Sposób na szybką zmianę wnętrza małych księżniczek i królewien.

Królewna

Księżniczka

www.pokojedladzieci.pl

środa, 06 stycznia 2010

Dziś, cudny pokój dla nienarodzonej jeszcze małej dziewczynki. Jej ciężarna mama stworzyła coś, co trudno nawet nazwać słowami. Żadne tam tapety żółto-niebieskie, przedzielone bordiurą w mało wysublimowane misie, czy plastikowy przewijak. Łóżko-łóżeczko z odzysku, kolory smakowite, a ten niby-mobil, konstrukcja z papierowych kul i abażurów to po prostu arcydzieło. Oj, oj, zazdroszczę polotu. Może tak to jest, jak się czeka na czwarte dziecko, a pierwszą córkę:)

Pokój małej dziewczynki

Pokój dziewczynki

Mobile

Pamiątki rodzinne

Pokój dziewczynki

www.ohdeedoh.com

poniedziałek, 04 stycznia 2010

W świecie plastiku, trochę oddechu. Brzozowe, nietoksyczne puzle dla dzieci między trzecim a piątym rokiem życia. Ale czy na pewno? Mam znacznie więcej lat, a sama bym się nimi pobawiła. Projekt Juan Pablo Quintera z Mediodesign. Cudne...

 Puzle Juan Pablo Quintera.Puzle Juan Pablo Quintera.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryby

www.mediodesign.blogspot.com

Tagi: zabawki
09:46, majulma
Link Komentarze (2) »
niedziela, 03 stycznia 2010

Od kwietnia zmieniło sie tak wiele, że czasu nie było na nic. Postanowiłam jednak się zatrzymać i spróbować wrócić do pisania i przedstawiania w tym blogu ciekawych dziecięcych inspiracji. Na dziś i początek roku coś nie dziecięcego, ale ładnego, czyli dziwaczne zdjęcie choinkowych światełek:)

 foto majulma

fot. majulma

O autorze
Follow Majulma on Twitter